Ako si vybrať antibakteriálne vrecká

Výhodou našich slovenských vreciek s netkanej polymérovej mikrovlákniny je, že sú vyrobené zo zdokonalenej antibakteriálnej, hydrofóbnej a biologicky neutrálnej filtračnej látky  (detailné znázornrnie zloženia vrstev  obr.1, - jednotlivé vrstvy mikrovlakien sú pri výrobe kombinované obr.2, pre dosiahnutie čo najúčinnejšej filtrácie ) Jednotlivé vrstvy sa dajú  variabilne kombinovať pre čo najučinnejšiu filtráciu bez zvýšenia tlaku.
Pre porovnanie, na obrázkoch sú mikrovlákna 50 krát tenšie ako ľudský vlas. 
 
Obr.1                                                          Obr. 2                                                         Obr.3
  
 
Elektrostatickým nábojom nabité mikrovlákna (vyrobené podľa U.S. PATENT Nos 5.401.446)  a špeciálna štruktúra (obr.3) zabezpečuje rovnomerné rozloženie nečistôt vo vrecku.Tým sa dosiahla extrémna sacia schopnosť  s dostatkom pružnosti, ktorá zabezpečuje odolnosť voči pretrhnutiu. Mikrovlákna svojim zložením  sú imúnne proti mikrobakteriálnemu napadnutiu, ktoré často spôsobuje nepríjemné alergie, zároveň účinne zabraňujú rozmnožovaniu baktérií, plesní a mikroorganizmov.                                                                    
Majú účinnejšiu odolnosť proti vlhkosti - hydrofóbna úprava materiálu odstraňuje problematiku zostatkovej vlhkosti. Vrecko sa neznehodnocuje ani pri jeho nechcenom styku s vodou.  Naše prachové sáčky z netkanej textílie sa vyznačujú dlhšou životnosťou o 85% ako papierové vrecká a majú vysoké filtračné schopnosti. Veľmi dobre sa prispôsobujú danému tvaru a objemu vnútorného priestoru vysávača.
Vyrábame ich zo špeciálnej mikrovlákniny – SMF –Spunbond(S), Meltblown (M) Filter (F) s vysokým štandardom  enviromentálnej kvality – ISO 14001 ( U.S. PATENT Nos. 5.401.406) a deklaráciou kvality výrobcu SMF ISO 9001. 
 
Všetky naše antibakterialne vrecká boli testované spoločnostou SAMSUNG v laboratórnom centre R&D podľa normy EUROVENT 4/4  a normou pre univerzálne vzduchové filtre EN779:2012  a boli zaradené do triedy F9.
Ukažeme Vám rozdelenie častíc podľa Whitbyho diagramu -EUROVENT 4/4.
Tento diagram ukazuje, že viac ako 99.90% vzduchom nesených častíc má veľkosť menšiu alebo rovnú ako 1 μm. Preto sa hlavná časť filtrácie vzduchu odohráva v neviditeľnej oblasti (ľudské oko je schopné registrovať časticu veľkosti 30 μm).
 
Diagram veľkosti častíc

Najjednoduchšie Vám ukážeme,ako funguje princíp filtrácie v našich vreckách :